Vanuit het dorp krijgen we regelmatig de vraag wat de plannen zijn voor De Vlaswiek, met name omdat er momenteel woingen leegstaan. Daarnaast is er ook nieuws over het ‘Rooie Dorp’. Naar aanleiding van contact met Wonen Noordwest Friesland (WNF) kunnen we onderstaande update delen.
De Vlaswiek
Er wordt op dit moment hard gewerkt aan de planontwikkeling. Vorige week hebben drie partijen hun plannen gepresenteerd op het kantoor van WNF in het kader van een aanbesteding. Intern zal WNF nu beoordelen welke partij de opdracht gegund krijgt.
De verwachting is dat hier vóór de zomervakantie duidelijkheid over komt. Zodra er meer bekend is, zullen wij dit uiteraard met jullie delen. Wat we al wel kunnen zeggen: het belooft een prachtig project te worden!
Het gaat om een bijzonder plan waarbij de karakteristieke voor- en zijgevels behouden blijven. In het nieuwe ontwerp komen verschillende woningypes en in totaal zullen er 17 à 18 wooneenheden gerealiseerd worden.
‘Rooie Dorp’
Met alle huidige huurders zijn inmiddels gesprekken gevoerd. Het sociaal plan is van kracht en bewoners kunnen starten met hun verhuizing naar een tijdelijke woning. Vanuit daar hebben zij de keuze: terugkeren naar de nieuwbouw of blijven op hun tijdelijke plek. Deze beslissing ligt volledig bij de bewoners zelf.
Om leegstand en verloedering te voorkomen, worden vrijgekomen woningen tijdelijk beheerd en bewoond via CareX.
In totaal zullen 10 woningen worden gesloopt. Het voornemen is om hier ca 20 tot 22 nieuwe woningen voor terug te bouwen. Momenteel wordt samen met een architect gewerkt aan de stedenbouwkundige invulling van het gebied. Daarna zal het plan nog door de gemeente beoordeeld moeten worden. Ook in dit project komt een divers aanbod aan woningtypes terug.
Zodra er meer informatie beschikbaar is, waaronder eventueel beeldmateriaal, zullen wij dit uiteraard met jullie delen.
